HT - UNPLUGGED (1998)

1. SMÚTOK
2. HRDINA *
3. ŠKOLA
4. KTO SOM JA?
5. ODVRÁTENÁ STRANA ŠŤASTIA
6. CUDZÍ MEDZI CUDZÍMI *
7. ANJEL
8. KÓMA *
9. MUCHA
10. ŠPLIECHAJÚCA GARNIŽA
11. DROGY
12. NIKDY VIAC *
13. ZÁVOD S ČASEM
14. BOJOVAT NEZNAMENÁ VÁLČIT
15. LOVESONG *
16. NOC A SAMOTA
17. PRASOBIPHONIA
18. BÁBIKA
19. POLNOC
20. MOSTY

* doposiaľ nezverejnený materiál
Sveťo
Cybo
Pažo
Peky
spev + akustická gitara:
Sveťo Vladař

bicie:
Rado "Pažo" Pažej

basová gitara:
Mišo "Cybo" Ciba

akustická gitara:
Andrej Pekár

nahraté:
Mestské divadlo Žilina
8. mája 1998

foto:
Vlado Mičúch

návrh obalu:
Sveťo Vladař

vydané v júli 1998 limitovane na CD-R

(c) 2012 HT
Zvukový záznam koncertu z Mestského divadla v Žiline zo dňa 8. mája 1998 nesie v sebe určitú dávku sentimentality, kedže sa jednalo o jeden z posledných koncertov pred 4-ročnou prestávkou fungovania HT. Vtedy sme chceli ukázať, po vzore veľkých svetových kapiel tej doby, že aj naše piesne unesú komornejšiu atmosféru spracovania. Túžili sme pohrať sa a naskúšať akustické verzie skladieb a odprezentovať ich v netradičnom, nóblesnom divadelnom priestore.

Zostavu okrem mňa vtedy tvorilo trio zručných muzikantov v zložení: Michal “Cybo” Ciba - basa,
Rado Pažej - bicie a Andrej Pekár - gitara. Ja som spev doprevádzal tiež na akustickej gitare.

Do Playlistu sme vybrali piesne z ostatných dvoch albumov “Predstieranie šťastia” a “Hotentot’n’roll!”, doplnené o zopár nových kúskov a dva covery od spriaznených kapiel.

Bol teplý májový večer a my sme na pódiu Mestského divadla Žilina pred zrakmi vypredaného hľadiska odpálili na tú dobu nekonvenčný koncert. Prvým prekvapením bol už náš príchod na pódium v prestrojení do divadelných kostýmov. Cybo /basa/ vybehol na pódium ako baletka v bielych obťahovačkách a v baletnej sukienke, ktorú len tak-tak zapol, Pekáč /gitara/ bol prezlečený za Ludovíta XIV., s obrovským perom za klobúkom na hlave a ja som bol v nejakom župane...proste nálada sa spravila už naším nástupom na javisko. Druhým prekvapením však bol “sound”, ktorý vychádzal priamo z pódia. Veľa ľudí si myslelo, že ide len o ďalší z našich koncertov, ale keď videli ako sa usadzujeme na stoličky a hráme zjemnené verzie našich skladieb na elektroakustických gitarách, umne podporené Pažovou /bubeník/ vycibrenou metličkovou rytmikou, zostalo zrazu v sále ticho, aké sa vidí iba na koncertoch vážnej hudby...

Koncert sa myslím na tú dobu vydaril. Ako ľudia, tak aj my všetci zúčastnení sme z toho počinu mali veľkú radosť, kedže “akustický punk” to v tých časoch nebolo ešte tak bežné. Ešte väčšie prekvapenie však prišlo v podobe zvukového záznamu z koncertu, o ktorý bol evidentne velký záujem a tak sme sa ho rozhodli šíriť ako neoficiálne CD kapely HT.

Ako som už spomínal v “Biografii”, časté výmeny členov v tej dobe a celková “únava materiálu” sa onedlho po tomto hudobnom experimente prejavili v plnom rozsahu. Jedného júnového dňa 1998 skupina HT ukončuje svoju činnosť na neurčito....
Sveťo